landscape photography

عکاسی لنداسکیپ یا عکاسی مناظر، به سبکی از عکاسی گفته می شود که از فضای طبیعی عکاسی می‌شود که گاهی این مناظر خیلی بزرگ و پایان ناپذیرند و گاهی هم خیلی کوچک هستند.

از آنجایی که عکاسان مناظر، برای عکسبرداری نیاز به عمق میدان وضوح بالا وجود دارد، معمولاً از لنزهای نرمال و واید استفاده می کنند. این مناظر میتواند عکاسی از طبیعت یا منظره ای مانند شهر در شب از خارج شهر یا هر منظره چشم نوازِ دیگری باشد.

استفاده از سه پایه برای عکسبرداری از مناظر در شب لازم است. برای عکاسی از مناظر در شب، بی حرکت بودن دوربین عکاسی مهمترین مسئله برای ثبت تصویر با کیفیت است.

افرادی که اهل طبیعت هستند معتقدند که از همه فصل ها و صحنه‌هایی که در طبیعت وجود دارند می‌توان تصاویر زیبا و چشم‌نواز به ثبت رساند.

landscape photography

سبک‌های عکاسی مناظر

عکاسی مناظر را میتوان به سه سبک مختلف دسته بندی کرد:

در سبک نمایشی، منظره را به همان شکلی که هستند نشان می‌دهند و به اصطلاح تغییرات تصویری و مصنوعی روی عکس اعمال نمی‌شود. به این نوع سبک، مستقیم یا توصیفی مستقیم نیز گفته می‌شود به این دلیل که عکاس آنچه را که می‌بیند به همان شکل به تصویر می‌کشد.

در سبک امپرسیونیستیک، عکس‌ها به گونه‌ای گرفته می‌شوند که تا حدودی احساسی، رویایی یا غیرواقعی به نظر برسند.

سبک انتزاعی را تا حدودی می‌توان سبک گرافیکی نیز به شمار آورد. عناصری که در عکس‌های انتزاعی قرار داده می‌شوند بیشتر به منظور ایجاد کنتراست و تضاد به کار می‌روند. در این نوع عکس‌ها شکل و فرم از اهمیت بالایی برخوردارند.

landscape photography


مطالب تصادفی

دیدگاه ها