Underwater-photography

عکاسی زیر آب، سبکی از عکاسی است که سوژه اصلی آن آبزیان یا جاذبه‌های زیر آب می باشد. نکته مهم در عکاسی زیر آب، کنترل حرکت است. ممکن است سوژه‌ها بر روی سطح زمین حرکت کنند اما در زیر آب همه چیز در حال جنبش است. عامل دیگری که تأثیر زیادی بر عکاسی زیر آب می‌گذارد انعکاس نوراست. عکاس، هر چقدر عمیق‌تر در عمق آب فرو رود به نور کمتری دسترسی خواهید داشت و رنگ قرمز در عکس ها برجسته‌تر می‌شود.

سوژه‌ها در زیر آب بسیار کوچک‌تر از سطح زمین توسط دوربین ثبت می‌شوند. به شکلی که عکاسان آماتور همیشه از دیدن عکس ماهی بزرگی که در زیر آب عکسبرداری کرده‌اند متعجب می‌شوند.

Underwater-photography

عکاسی زیر آب در سالهای اخیر همراه با تجهیزاتش پیشرفت چشمگیری کرده است. از جمله تجهیزاتی که برای عکاسان حرفه‌ای و آماتور فراهم شده است، استفاده از یک پوشش پلاستیکی یا فلزی برای دوربین است.  با وجود این محفظه، عکاسان امکان آن را پیدا کردند تا دوربین‌های خود را زیر آب ببرند. امروزه تمام تجهیزات عکاسی زیر آب با توجه به کیفیت با قیمت‌های مختلف عرضه می‌شوند.

به طور کلی میتوان گفت عکاسی زیر آب بسیار وابسته به ابزار و تجهیزات است. به خاطر داشته باشید دانستن فنون و تکنیک عکاسی برای گرفتن یک عکس خوب در زیر آب، کافی نیست. شما علاوه بر اینکه عکاس حرفه ای هستید باید غواص هم باشید.

اصطکاک زیادی بین غواص و آب به دلیل حمل دوربین، فلاش‌ها و لوازم جانبی بزرگ بوجود می‌آید که در نتیجه برای مقابله با آن غواص باید از قدرت بدنی بالایی برخوردار باشد.

Underwater-photography

برخی از عکاسان حرفه‌ای به تنهایی غواصی می‌کنند و اعتقادی به استفاده از دستیار ندارند. آنان تمرینات زیادی برای مقابله با مشکلات مختلف انجام می‌دهند تا همیشه آماده باشند، اما منطق غواصی حکم می‌کند که همیشه باید از وجود یک دستیار ماهر استفاده کرد. ولی با همه این صحبت‌ها عکاسی زیر آب جذابیت متفاوتی دارد.

برای بسیاری از غواصان و گردشگران، به دست گرفتن دوربین، دل به دریا سپردن و عکاسی از دنیای زیر آب جذاب است.


مطالب تصادفی

دیدگاه ها