هنگامی که اولین استودیوی عکاسی انگلستان در شهر لوئس توسط ادوارد ریوز، در سال ۱۸۵۵ افتتاح شد، تصور نمی شد روزی به آنچه که ما امروزه به نام قدیمی‌ترین‌ استودیوی تجاری عکاسی در جهان می‌شناسیم، تبدیل شود.

استودیو کسب و کار ادوارد ریوز، هنوز هم در محل قدیم خود در خیابان “۱۵۹ های”، توسط نوه ادوارد ریوز، تام ریوز اداره می‌شود. پنجاه و پنج عکس‌ تاریخی، که در بین سال‌های ۱۸۶۰ و ۱۹۶۰ در خیابان های لوئس گرفته شده است، در جعبه های نور در ویترین مغازه‌ها، در سراسر شهر نمایش داده می‌شود. این عکس‌ها در نزدیکی مکان‌هایی که در ابتدا از آن‌جا عکس گرفته شد، قرار داده می‌شوند.

این استودیو با دقت، آثار سه صاحب قبلی خود را محفوظ نگه داشته است؛ آرشیوی با بیش از صد هزار عکس با شیوه عکاسی صفحه شیشه‌ای و کاغذی، تاریخی منحصر به فرد از لوئس را ارائه می‌دهد. هم‌چنین تصاویر بایگانی شده شامل حدود صد و پنجاه هزار تصویر بر روی فیلم و فایل دیجیتال، از زمانی که استودیو افتتاح شده، جمع آوری شده است. این آرشیو به عنوان مدرک و سندی فوق‌العاده، تاریخ عکاسی تجاری را مطرح می‌کند.

خانواده ریویز حتی دفاتر حسابرسی خود را در تمام این سال‌ها نگه داشته‌اند. باید گفت که این آرشیو، شرح خارق‌العاده‌ای از تاریخ عکاسی تجاری محسوب می‌شود.


مطالب تصادفی

دیدگاه ها