فیلم عروسی از مهمترین قسمت های مراسم عروسی می باشد. تجربه نشان میدهد که هر چقدر هم شما در مراسم سنگ تمام بگذارند بلاخره یکی پیدا می شود که می گوید تالارش خوب نبود ، غذایش شور بود و …
می دانند تنها چیزی که از آن شب به یادماندنی باقی می ماند عکس و فیلم عروسی می باشد.

از نظر استودیو بهار، فیلم عروسی برای شما باید یاد آور خاطرات ناب عروسی باشد و صرفا فیلمبرداری کردن از ورود، رقص، شام و … یک فیلم عروسی خوب را به وجود نمی آورد. فیلمبردار باید از همان ابتدای امر تصمیم بگیرد که می خواهد به کدام سبک فیلمبرداری کند.

فیلم عروسی مستند : 
حتما تا به حال فیلم مستند تماشا کرده اید و حال و هوای اینگونه فیلم ها را درک کرده اید. در این سبک از فیلمبرداری ابتدا برنامه ریزی روز مراسم عروسی از عروس و داماد پرسیده می شود. این کار باعث می شود که فیلمبردار دید کلی نسبت به آنچه که قرار است اتفاق بیافتد پیدا می کند. یک فیلمبردار مستند عروسی سعی می کند به اتفاق هایی که در حال رخ دادن هستند نزدیک باشد و معمولا در جای ثابتی نمی ایستند.

دوران اوج این سبک از فیلمبرداری را می توان در دهه ۷۰ میلادی پیدا کرد، زمانی که فیلمبرداران با دوربین های سوپر ۸ م م تصاویر را در دوربین خود ثبت می کردند.

فیلم عروسی ( سینماتیک ) :
این سبک، نام آن یک فیلم سینمایی نمی باشد. اختلاف سبک فیلم عروسی با سبک فیلم مستند عروسی در این است که یکایک فریم ها به مانند فریم ها عکس است. علاوه بر این که فیلمبردار  باید به سیر داستانی فیلم توجه کند، باید درک صحیحی از دکوپاژ داشته باشد و بداند هر حرکت دوربین دقیقا به چه معناست و چقدر می تواند این حرکت به تعریف داستان کمک کند ( شخصی که بصورت سینماتیک فیلم عروسی می سازد، علاوه بر فیلمبردار بودن باید کارگردانی و تدوین و طراحی صدا را به خوبی بداند ). پس از پایان مراسم، کار فیلمبردار فیلم تمام نمی شود باید به استودیو برگردد و با توجه به داستانی که طراحی کرده بود، مطمئن شود که تمامی صحنه ها و صدا ها به درستی و طبق برنامه گرفته شده است.
بسیاری از صداها در مراسم به درستی رکورد نمی شوند و نیاز به طراحی و ساخت صدا دارند. به طور مثال در نظر بگیرید که باران تندی در حال بارش است و عروس و داماد در تالار هستند، زمانی که در تدوین می خواهید از یکی از نماهای بیرون تالار به داخل تالار بیایید باید صدای باران داخل سالن را بخوبی رکورد کنید، اما به دلیل ازدحام جمعیت و صدای بلند موسیقی عملا این اتفاق نمی افتد، در این جا باید از همان صدای بارش باران در خارج از تالار استفاده کنید با این تفاوت که باید این صدا در کامپیوتر برای محیط سالن شبیه سازی شود.


مطالب تصادفی

دیدگاه ها